Spełnij marzenie o zostaniu stylistką paznokci!

Oferta usług stylizacji paznokci jest bardzo rozbudowana, tak aby każda kobieta marząca o pięknych dłoniach, mogła znaleźć coś dla siebie. Dobranie i wykonanie odpowiedniej stylizacji, należy do właśnie do stylistki paznokci. W ostatnich latach, niezwykle modne stały się paznokcie wykonane lakierem hybrydowym, dzięki któremu można osiągnąć efekt idealnego manicure utrzymującego się przez dwa-trzy tygodnie. Innymi zabiegami, które może zaproponować stylistka są między innymi: przedłużanie paznokci, manicure japoński i wiele innych.

Nie takie trudne początki

Początkująca osobista stylistka, powinna zacząć od decyzji, czy chciałaby pracować u kogoś w salonie, czy rozpocząć własną działalność. Każde z rozwiązań wiąże się zarówno z plusami jak i minusami.

Przed rozpoczęciem pracy, warto wziąć udział w szkoleniach, gdzie osoby z doświadczeniem przekażą wiedzę nie tylko na temat technik stylizacji paznokci, ale też o narzędziach koniecznych do wykonywania pracy, o utrzymaniu higieny oraz dermatologii. Dzięki odbytym kursom, łatwiej będzie znaleźć pracę oraz pozyskać klientki.

Kolejnym krokiem jest praktyka oraz przygotowanie portfolio. Zarówno w pracy w salonie jak i we własnej działalności jest to niezbędne. Portfolio ma zachęcić potencjalne klientki do skorzystania z usług. Powinno przedstawiać ono najlepsze prace i wyróżniać spośród innych stylistek. Jest to pierwszy krok do reklamy, którą następnie można rozszerzyć, na przykład w mediach społecznościowych.

Zarobki stylistki paznokci

Podstawą prowadzenia salonu jest opracowanie cennika. Aby określić cenę usługi, należy zebrać koszty produktów potrzebnych do wykonania manicure, czyli między innymi pilników, polerek, wacików, rękawiczek jednorazowych czy lakierów. Konieczne do utrzymania higieny jest też używanie jednorazowych narzędzi. Do kosztów trzeba doliczyć opłaty wynikające ze środków niezbędnych do utrzymania higieny i sterylizacji sprzętu oraz korzystania z lokalu i prowadzenia działalności. Stylistka powinna dbać również o to, aby jej salon wyposażony był w nowoczesne i nieprzestarzałe urządzenia.

Dodatkowo, w zależności od zabiegów, ceny mogą się różnić, na przykład ze względu na czas bądź zdolności niezbędne do ich wykonania. Pomalowanie paznokci na jeden kolor powinno być tańsze niż wykonanie wzorów na każdym z nich. Ceny mogą się wahać w zależności od lokalizacji salonu. Te, znajdujące się w centrum miasta mogą mieć wyższe ceny niż znajdujące się na obrzeżach.

Początkująca osobista stylistka, która chce zdobyć klientki, powinna zacząć od cen, które przyciągną zainteresowanych do salonu, ponieważ niestety zbyt wysokie mogą być zniechęcające. Warto dbać o kontakt z klientem poprzez rozmowę, zaproponowanie kawy lub herbaty oraz słuchanie próśb dotyczących usługi, tak aby wyszedł zadowolony i ponownie wrócił do salonu. To ma być dla niego przyjemność!

Bardzo istotne w pracy stylistki jest podążanie za trendami oraz udoskonalanie swoich dotychczasowych zdolności. Z każdym sezonem zmieniają się zapotrzebowania klientek oraz pomysły na nowe kolory bądź zdobienia. Poza samym tematem pielęgnacji paznokci, powinna też szkolić się w kwestiach dermatologicznych i kosmetologicznych. Dobra stylistka powinna umieć zarówno zaproponować i doradzić odpowiedni manicure jak i spełnić oczekiwania swoich klientów, dbając też o ich zdrowie.

Podobne wpisy